Adana’da bir hakime “rüşvet ve uyuşturucu partisi” iddialarından soruşturma

Adana Adliyesi’nde görev yapan kadın hakimin birlikte olduğu iş insanını tehdit ettirdiği, rüşvet aldığı ve uyuşturucu temin ederek parti yaptığı iddia edildi. 

Adana Adliyesi’nde görev yapan G. adlı kadın hakim hakkında Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) tarafından soruşturma izni verildi. Sabah gazetesinden Halit Turan’ın haberine göre, hakimin, ilişki yaşadığı iddia edilen iş insanını tehdit ettirdiği, beraat karşılığı 500 milyon TL rüşvet aldığı ve adli emanetten uyuşturucu temin ederek parti yaptığı ileri sürüldü.

Soruşturma dosyasındaki iddiaya göre, 2019 yılında Adana’da kiracı olarak yaşadığı sitenin yöneticisi Ş.L. ile tanışan G. kendisini geçmişteki rüşvet ve sahtecilik suçlamalarından kurtarmasını istedi. İkilinin özel videoları ilişkinin sona ermesinin ardından iddiaya göre, hakim tarafından tehdit unsuru haline getirildi.Bu tehditler üzerine Ş.L., hakim hakkında şikayette bulundu.

500 milyon TL rüşvet iddiası

Ş.L.’nin şikayeti üzerine HSK 1. Dairesi, hakim G. hakkında soruşturma izni verdi. G.’nin Osmaniye Asliye Ceza Mahkemesi’nde “Akaryakıt kaçakçılığı” davasında yargılanan bir sanığı beraat ettirmek için 500 milyon TL rüşvet aldığı iddia edildi. Bu paranın elden teslim alındığı ve beraat kararı çıkartmak için Cumhuriyet Savcısı F.A. ile işbirliği yaptığı belirlendi. 

“Adli Emanet’ten uyuşturucu ve yasa dışı” parti iddiası

Dosyaya göre, G.’nin, nöbetçi olduğu hafta sonu adli emanetten metamfetamin içeren haplar temin ederek kullandığı ve nöbetini başka bir hakimle değiştirdiği öne sürüldü. Ayrıca pandemi döneminde Adana Adliyesi’nde bir Cumhuriyet Başsavcı vekili ve iki hakimle birlikte içki içip, adli emanetten çıkan uyuşturucuyu kullanarak parti düzenledikleri öne sürüldü. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir